Gdy brakuje w naszym życiu magii i chcielibyśmy na chwilę oderwać się od rzeczywistości, warto sięgnąć po książki wypełnione wyjątkowymi historiami i zaskakującymi losami. Jedną z wartych uwagi powieści jest “Siedem sióstr”. To opowieść o miłości, bajecznym dzieciństwie, próbie odnalezienia własnych korzeni i swojego miejsca w świecie.

Siedem sióstr

Głównymi bohaterkami jest sześć kobiet. Każda z nich urodziła się na innym kontynencie, ale wspólnie się wychowały. Ich dzieciństwo przebiegało sielankowo na prywatnym półwyspie w pobliżu Jeziora Genewskiego. Obecnie każda z pań jest już dorosła. Kobiety rzadko się widują, ponieważ ułożyły już sobie życie i rzadko mają okazję się spotkać. Niespodziewanie jednak dochodzi do takiego wydarzenia. Adopcyjny ojciec bohaterek umiera, a one przyjeżdżają do swojego dawnego domu. Na każdą z nich czeka list napisany przez ojca. Zawiera on informacje, które pomogą kobietom poznać prawdę o swoich korzeniach, narodzinach i powodzie, dla którego znalazły się u ojca. Listy pomogą również rozwikłać tajemnicę, co stało się z jedną z nich – z siódmą siostrą.

W poszukiwaniu korzeni

Maja jest najstarszą z wszystkich sióstr. W poszukiwaniu swoich korzeni dociera do Rio de Janeiro. Podczas eskapady poznaje przystojnego, brazylijskiego pisarza, który pomaga jej odnaleźć się w mieście i rozwikłać rodzinne tajemnice. Po zbadaniu przeszłości okazuje się, że osiemdziesiąt lat wcześniej jej prababka Izabela była zaręczona z arystokratą. Nie kochała mężczyzny, ale była posłuszna woli ojca. Wspaniałomyślny narzeczony pozwolił ukochanej na wyjazd z przyjaciółką do Paryża. To właśnie w tym mieście młodziutka i niedoświadczona dziewczyna poznała rzeźbiarza, w którym się zakochała. Zrozumiała wtedy, że już nic nie będzie takie samo. Odkrywając tajemnice życia swojej prababki Maja próbuje zrozumieć swoją historię i miejsce w świecie. Czy idąc tym tropem uda się jej pojąć, o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi?

Początek tajemnic

Książka Siedem sióstr ze sklepu internetowego Tania Książka otwiera cykl powieści o tej nazwie. Każda z głównych bohaterek została nazwana imieniem jednej z mitycznych Plejad. Obok zwyczajnej codzienności dorosłych już bohaterek mamy do czynienia z zaskakującymi wydarzeniami, które otwierają drzwi do magicznego świata, w którym nic już nie jest takie oczywiste. Przed nami książka wyjątkowa, przy której nie sposób się nudzić. Wniesie do naszego życia trochę magii, tajemnicy. Pozwoli się w siebie zagłębić i przyniesie wyjątkowe wrażenia.

Ludzie zdjęcie autora Racool_studio - pl.freepik.com