Książki są po to, aby móc pomóc odkryć nam pewne rzeczy. Tak, zdecydowana większość z nich pomaga nam odkryć cudownych bohaterów, którzy mają fascynujące, często do pozazdroszczenia przygody. Przy czym czasem mamy do czynienia z takimi pozycjami, które nie pozwalają na odkrycie żadnych bohaterów fikcyjnych, bo ich tam nie ma. Te pozycje pozwalają na odkrycie prawdy o sobie samych. Może nie jest to dla niektórych łatwe, ale warto zdać sobie sprawę kim człowiek tak naprawdę jest, aby móc dostrzegać w sobie pozytywne cechy. do takich książek zalicza się “Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach” Clarissy Pinkoli Estés (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/biegnaca-z-wilkami-clarissa-estes-pinkola).

Psychoanaliza dla kobiet

Może nie wszyscy są skłonni do tego, aby samodzielnie zafundować sobie psychoanalizę, ale może jest to o tyle konieczne, że dzięki temu człowiek ma szansę lepiej się poczuć? Nie jesteśmy na tyle odważni, żeby zaufać lekarzowi – specjaliście od psychologii, to może usiądźmy w domu w zaciszu i przeczytajmy taką książkę jak ta, aby dojść do pewnych wniosków. Pomimo tego, że w tytule wspomina się o kobiecie, to równie dobrze po tą pozycję mogą sięgnąć mężczyźni, którzy dzięki temu będą w stanie w lepszy sposób zrozumieć kobietę. Clarissa Pinkola Estés to dyplomowany psychoanalityk szkoły Junga. Może niektóre osoby zdziwić fakt, ale autorka poświęciła wiele lat na zbieranie baśni i opowieści. Wszystko po to, aby móc wykorzystać je w swoich książkach i podczas terapii. Takie baśnie, mity i legendy można spotkać w tej właśnie książce, która jest światowym bestsellerem.

Dzikość kobiety

Aby napisać “Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach” Clarissa poświęciła 21 lat. Prawdopodobnie ta książka jest tak genialna i urokliwa zarazem. Każdy detal, każdy malutki szczegół jest tak dopracowany, że człowiek sam nie jest pewien czego ma się spodziewać. Przywodząc różnego rodzaju opowieści i legendy w tej książce, autorka chce pokazać, że to w dzikiej kobiece, nieodłącznie związanej z naturą tkwi jej prawdziwa siła. Nic nie jest w stanie jej pokonać. Można tutaj odkryć mitycznego ducha, który zna calutką prawdę i niesie ze sobą moc, której czasem brakuje nam do działania. Wszystko dookoła próbuje kobietę “ucywilizować”, chcąc pozbawić jej siły, która drzemie u samych korzeni. Do takich rzeczy nie można dopuścić, bowiem człowiek zapomni o swoich odwiecznych związkach z naturą, która daje siłę i napędza, dzięki czemu jesteśmy w stanie poradzić sobie z najróżniejszymi wyzwaniami dnia codziennego.

Ludzie Racool_studio - pl.freepik.com